Zsiráf plusz
A Wikipédián írott EMK-cikkemben leírtam, hogy a zsiráf miért is lett az erőszakmentes kommunikáció szimbólumává:
„A szárazföldi emlősállatok közül a zsiráfnak van a legnagyobb szíve. A zsiráf továbbá nagyon erős állat, ugyanakkor nagyon szelíd: egyetlen rúgásával harcképtelenné tehetné a társát – csak épp nem teszi. [...] Az elnyomó rendszerek nem arra szocializálják az embert, hogy felvállalja az érzéseit; ellenkezőleg: hogy elbújjon az "okos gondolatok" és "szilárd vélemények" fala mögé. A zsiráf – talán a hosszú nyakának köszönhetően – képes belátni e fal mögé.”
Ez utóbbi aspektus a hosszú nyakról történetesen saját találmány, de úgy gondolom, maximálisan belefér a zsiráfanalógiába. (Csak ezt a vallomást meg ne lássa egy wikiszerkesztő, mert azonmód törölni fogja az inkriminált mondatot: a Wikipédián nincs helyük az ún. „saját kutatásoknak”, csakis a Szigorúan Ellenőrzött vona Adatoknak Ebből, hogy fontosabb az igazolhatóság, mint az igazság, már volt konfliktusom a Wikipédián.)
Ma láttam a cikk laptörténetében, hogy a zsiráfanalógia kiegészült egy új motívummal. Mivel a laptörténetet csak a nagyon elvetemült wikizők (és ex-wikizők) nézik, kicsi az esélye, hogy élő ember valaha is megtalálja a cikken belül ezt a bizonyos motívumot. Ezért gondoltam, hogy inkább kiemelem, íme:
„Nyálával képes feloldani a tövist, ami azt a készséget jelképezi, hogy mások "fullánkjait" együttérzéssel és empátiával dolgozhatjuk fel.”
Hogy valójában mire képes a zsiráf nyála azonkívül, amit én leírtam róla, nem tudom, de a hasonlat tetszik.
A nap másik híre: a Lumos.hu szerint a kiadó bejelentette, hogy megvan a HP7 magyar címe: Harry Potter és a Halál ereklyéi.
Címkék: EMK, Kommunikáció, Könyv, Virtuál