Ez van – Blog – Tudatmódosítók – Salátástál – Terápia


Mottó, egyúttal felhívás az Olvasóhoz:
„Ha nem a megoldás, akkor a probléma része vagy.”
– Ez bármire igaz.
|
szerda, április 08, 2009
15:20 A második felügyelő
Címkék: Vallás, Világ+ember Hozzászólások:
Csakhogy a 'Cég'-nél maradjunk:
Szia Balázs.
Az "ócska trükk" csúnya minősítés. Nem mondok ilyet. Csak azt mondom, hogy aki egy akármilyen jelenség (legyen az akár a megváltás is) értelmezésében lemond az adott jelenség kulturális beágyazottságának vizsgálatáról, az a valóságról mint olyanról mond le.
Aztan en mar nyugodtan tertem aludni, mert az uram megmondta, hogy csak azert nem ertem a bejegyzest, mert nem olvastam el az eloadast, amit most forditottal, es elmagyarazta, hogy amit mondasz, miert mondod. Es akkor mar ertettem, csak ez a terrorhaza-bevezeto nekem nagyon betalalt. De mar jobban vagyok, mondom.
"Pontosan mitől való megváltásra?"
Már hogy melyik idézett Quinn-írással értek egyet? Az Új reneszánsszal, amit fordítottam? Azzal egyetértek, nyilván, azért fordítottamle. (Ami meg ebben a posztban volt, a felügyelőkről, az nem Quinn, hanem Birtalan.)
Ott sántít a dolog, hogy a probléma magától is felmerül, nem csak a megoldás hatására. (Amúgy a klasszikus graffiti is kiegészítésre szorul: a számítógép nagyon hatékony megoldásokat kínál rengeteg olyan problémára is, ami számítógép nélkül is létezett.)
„Szerintem az ószövetségi zsidó civilizáció nem kifejezetten nevezhető a 'mi civilizációnknak'”
Valóban: az, hogy egy kultúra a "miénk"-e, definíció kérdése, amit úgy adsz meg ahogy akarsz. Kérdés azonban, hogy a definíciód mennyire értelmes. Ez nyilván attól függ, hogy mire akarod használni.
Quinn sem azt mondja és én sem, mint amit kvázi a számba adsz, hogy a Maslow-piramis többi szintje nem létezik vagy nem számít vagy bagatell. Csupán arra mutat rá, hogy a piramist nem lehet a feje tetejére állítani.
Kedves Balázs! << Vissza |
|
látogató 2005. január 10-e óta |