Ez van – Blog – Tudatmódosítók – Salátástál – Terápia – Sorskönyv nélkül – Olvasókönyv – Képmutatás – Kijárat...
Mottó, egyúttal felhívás az Olvasóhoz:
„Ha nem a megoldás, akkor a probléma része vagy.”
– Ez bármire igaz.
Örülök, ha blogomat – ahogy nevezni szoktam: „napi rendes és rendetlen agymenéseimet” – nemcsak olvasással, de megjegyzéseiddel is megtiszteled. Mivel korántsem gondolom, hogy elértem volna a személyiségfejlődés csúcsára, kifejezetten szükségem van mind elismerésekre, mind építő kritikákra. Az ún. kommentezés során választhatsz: gondolataidat megoszthatod velem saját neved aláírásával, vagy – a netes hagyományoknek megfelelően – valamilyen nick-et használva, illetve írhatsz anonim módon. A döntés a tied; előrebocsátom azonban, hogy a névtelen mocskolódásról és észosztásról elég markáns a véleményem. Ha a bírálatnak ezt a módját választod, ne háborodj föl utólag, ha e véleményemnek a konkrét helyzetben is hangot adok. Emellett alapelvem, hogy nem törlök kommentet akkor sem, ha tartalma és stílusa látványosan távol esik a számomra egyébként elfogadhatótól. Kivétel a spam és a flood – annak érthető okból nem kegyelmezek. (2005) |
szerda, április 29, 2009
23:45 Vallási krízisben vagyok
Címkék: Humor, Kapcsolatok, Pszicho, Vallás, Világ+ember Hozzászólások:
A bejegyzéseddel lényegileg egyetértek, veled magaddal pedig együttérzek. Csupán a második és harmadik vízszintes, vörös vonal közti szakaszhoz van kérdésem. Mennyire gyakoriak az ilyen izolált tünetek? Más szóval, életszerű-e, hogy valaki fehér egereket hallucinál vagy Napóleonnak tudja magát, de amúgy az égvilágon semmi bibije sincs?
Köszönöm az együttérzést; rám fért a jelen poszt kapcsán; örülök, hogy kihallottad belőle.
Sok órát beszélgettél valakivel, és felzaklat, hogy mégsem értett meg?
Sziasztok! Igen, csatlakozom, a vicc nagyon megrázó!
A tőlem megszokott brutalitással és érzéketlenséggel ;) eszembe jutott egy másik lehetséges forgatókönyv is a mellett, ami a vicc eredeti tragikumát adja.
A pszichoterápiában (legalább) kétféle ún. terápiás tartás létezik: a feltétel nélküli elfogadás, ill. a konfrontáció. Van, amikor az egyikre van szükség, van, amikor a másikra. A konfrontációhoz nem kell sok ész, sem semmilyen különös készség.
...de azért az nem irreleváns, hogy ha valaki fehér egereket hallucinál, akkor mennyire képes úgy egyébként jól érezni magát, vagy hogyha Napóleonnak képzeli magát, akkor azt a kapcsolatai úgy egyébként mennyire nem sínylik meg? Erőteljes lehet a korreláció fehéregér-szarullevés ill. Napóleon-fantáziák-szociális izoláció között. << Vissza |
|
látogató 2005. január 10-e óta |