Ez van – Blog – Tudatmódosítók – Salátástál – Terápia – Sorskönyv nélkül – Olvasókönyv – Képmutatás – Kijárat...
Mottó, egyúttal felhívás az Olvasóhoz:
„Ha nem a megoldás, akkor a probléma része vagy.”
– Ez bármire igaz.
Örülök, ha blogomat – ahogy nevezni szoktam: „napi rendes és rendetlen agymenéseimet” – nemcsak olvasással, de megjegyzéseiddel is megtiszteled. Mivel korántsem gondolom, hogy elértem volna a személyiségfejlődés csúcsára, kifejezetten szükségem van mind elismerésekre, mind építő kritikákra. Az ún. kommentezés során választhatsz: gondolataidat megoszthatod velem saját neved aláírásával, vagy – a netes hagyományoknek megfelelően – valamilyen nick-et használva, illetve írhatsz anonim módon. A döntés a tied; előrebocsátom azonban, hogy a névtelen mocskolódásról és észosztásról elég markáns a véleményem. Ha a bírálatnak ezt a módját választod, ne háborodj föl utólag, ha e véleményemnek a konkrét helyzetben is hangot adok. Emellett alapelvem, hogy nem törlök kommentet akkor sem, ha tartalma és stílusa látványosan távol esik a számomra egyébként elfogadhatótól. Kivétel a spam és a flood – annak érthető okból nem kegyelmezek. (2005) |
péntek, május 29, 2009
12:43 Teccikérteni?
Címkék: Vallás, Világ+ember Hozzászólások:
Ha jól emlékszem, Ópusztaszeren láttam egy mammutfenyő szeletet kiállítva, rajta az évgyűrűkön különböző történelmi eseményeket, pl. Jézus születési idejét bejelölve. Megrendítő volt. Azóta is sokszor eszembe jut, hogy mik vogmuk.
Elnézést, magamat kell javítanom: Nem Jézus születése, a honfoglalás amit jelöltek, bár a fa életkora kb. Jézuséval egyezik.
Kitünö szemléltetés! Ha az exponenciálisan növekvő létszámszaporulatot tartjuk szem előtt, akkor mi ez, ha nem a rákos sejtek fejlödésének a forgatókönyve?
Elgondolkodtató a 3 millió éves számolgatós. (Meg nagyon ügyes is vagy, gratula!) A "rákos sejtek" hasonlat felbukkan pl. a Mátrixban is, történetesen egy gép szájából. A kérdés az, hogy mi fog történni újév napján? A 6,5 milliárdból 6,49 milliárd kiirtja egymást, és a megmaradó 10 millió visszatér a december 30-a délutánja előtti életmódhoz? A Föld számára valószínűleg ez lenne az optimális megoldás. Egy vékonyka, önző hang azért megkérdezi bennem: és akkor az elmúlt tízezer év (vélt vagy valós) eredményei? Platón, Kant, Russell? Jézus, Buddha, Konfuciusz? Newton, Einstein? Garfield, Pom-Pom, Kázmér és Huba? Ez mind eltűnik? És ha eltűnik, vajon nyerünk, vagy veszítünk rajta? (Innen már csak egy lépés: mi végre vagyunk a világon? Az ember céljának, ha van, betöltéséhez vajon szükségünk van-e/volt-e mindarra, amit fent nevezettek létrehoztak? Ha nincs célja a létezésünknek, akkor ki kell majd találnunk egyet? Vagy a cél nélküliség nem jelent értelem- és jelentőségnélküliséget is? Vagy ha igen, akkor baj-e, hogy az emberiség mint olyan teljesen jelentéktelen az univerzum szempontjából? Ettől még lehetünk boldogok?) És a legönzőbb kérdés: mindez még az én életemben lesz? Csak mert lehet, hogy bölcsebb megoldás rezignáltan beletörődni a megváltoztathatatlanba, de én még nem állok ilyen magas szellemi szinten...
Ádám, azt ugye te is tudod, hogy ha e kérdések mindegyikére választ akarna adni valaki, akkor a válasz kb. negyvenezer oldalt tenne ki? És mire eljut odáig, hogy kb. a 30 ezrediket írja, addigra valszeg már rég másként gondolja azt, amit az első húszban leírt. (Jobb esetben legalábbis, mert a hosszú távon változatlanul gondolkodó emberektől az Isten óvjon.)
Szia Ádám, szerintem a Föld számára nem értelmezhetö az, hogy mi az optimális megoldás. Tudjuk, hogy valamely korábbi földtörténeti korban az oxigén még mérgezö gáznak számított. A kérdést tehát valószínüleg mégis csak úgy kellene feltenni, hogy az ember számára mi az optimális megoldás? Na most itt jön a bökkenö, hogy ma a természetet leigázó ember úgy gondolja, olyan bolygón is élhet, mely már csak összefüggö városokból áll. Ha jól emlékszem a csillagok háborúja egyik epizódjában láttam ezt a förtelmet: vörös és más goromba színekben tündöklö háttér elött ürhajók végtelen sora húz el egy high-tech felhökarcolókból, álló sivatag felett. Nos pont ez a nyilván beteges lázálom a mi problémánk, mert gyanakvás nélkül elhisszük, hogy egy ilyen világ tényleg létezhet... Aki ilyen délibábokat kerget az nyilvánvalóna teljesen el van szakadva a valóságtól és egy virtuális világban él. Az angol úgy mondja "disconnected". Az Új Reneszánsz egyik fö alappillére pont abban rejlik, hogy az (elvevö) embert megróbálja ráébreszteni erre a kóros szellemi állapotra.
Szia Balázs! Nekem elég lenne egyetlen kérdésre válaszolnod, ha tudod a választ, és elég, ha egy mondatban összefoglalod (amely nem a 42). :))
Ádám, a hozzászólásodban megolvastam a kérdőjeleket. 16 van belőlük. Kurva hosszú lenne erre az egymondatos válasz... :P
Rendben, Balázs, de nekem elég lenne a 16-ból egyetlen egyre válaszolnod:) (Megjegyzem, Brúnó megtette ma, igazi panteista választ adott:D)
Ádám, bocs: közben rájöttem, hogy nem egyszavas, hanem egymondatos választ vártál. Úgyhogy a legfrisebb versemről vedd úgy, hogy neked szóló válasz.
Balázs, köszi, fel is merült bennem, h a vers pl. milyen jó válasz a feltett kérdésre:) << Vissza |
|
látogató 2005. január 10-e óta |