Ez van – Blog – Tudatmódosítók – Salátástál – Terápia – Sorskönyv nélkül – Olvasókönyv – Képmutatás – Kijárat...
Mottó, egyúttal felhívás az Olvasóhoz:
„Ha nem a megoldás, akkor a probléma része vagy.”
– Ez bármire igaz.
Örülök, ha blogomat – ahogy nevezni szoktam: „napi rendes és rendetlen agymenéseimet” – nemcsak olvasással, de megjegyzéseiddel is megtiszteled. Mivel korántsem gondolom, hogy elértem volna a személyiségfejlődés csúcsára, kifejezetten szükségem van mind elismerésekre, mind építő kritikákra. Az ún. kommentezés során választhatsz: gondolataidat megoszthatod velem saját neved aláírásával, vagy – a netes hagyományoknek megfelelően – valamilyen nick-et használva, illetve írhatsz anonim módon. A döntés a tied; előrebocsátom azonban, hogy a névtelen mocskolódásról és észosztásról elég markáns a véleményem. Ha a bírálatnak ezt a módját választod, ne háborodj föl utólag, ha e véleményemnek a konkrét helyzetben is hangot adok. Emellett alapelvem, hogy nem törlök kommentet akkor sem, ha tartalma és stílusa látványosan távol esik a számomra egyébként elfogadhatótól. Kivétel a spam és a flood – annak érthető okból nem kegyelmezek. (2005) |
csütörtök, június 24, 2010
10:37 Közszolgálatilag
Hozzászólások:
Valaki tudja, miért a Szt. Iván napja van így kitüntetve? Mert amit Balázs ír (mármint, hogy rohanunk a télbe), az hétfő (a nyári napforduló) óta érvényes.
Hétfőn és kedden 20:12-kor volt napnyugta, tegnap és ma -- percre azonos napkelte mellett -- 20:13-kor. Az év leghosszabb napja ma van.
Azóta megnéztem a belinkelt helyet. E szerint 21. és 22. között még egy perccel hosszabbodik a nappal, úgyhogy végképp nem értem a dolgot.
A Wikipédia szerint "a nyári napforduló az északi féltekén június 21-én van (esetenként 22-én)" --- jelen esetben arra kell szerintem gyanakodnunk, hogy a napkelték és napnyugták időpontjai órában és percben vannak megadva, de a másodpercek nem szerepelnek ott, azaz valószínűleg pár másodprec különbség torzítja az eredményt.
A másodpercekre magam is gondoltam, már csak azért is, mert nehéz volt elképzelnem, hogy egy folyamatosan változó rendszerben napokon keresztül ugyanakkor legyen napkelte (vagy -nyugta). << Vissza |
|
látogató 2005. január 10-e óta |