Ez van – Blog – Tudatmódosítók – Salátástál – Terápia


Mottó, egyúttal felhívás az Olvasóhoz:
„Ha nem a megoldás, akkor a probléma része vagy.”
– Ez bármire igaz.
|
hétfő, január 10, 2011
22:12 Két megjegyzés médiaügyben
(Lord Acton, brit politikus, történész, író) Megosztás Címkék: Politika Hozzászólások:
Végtelenül naivnak (és/vagy megrögzött Orbán-hívőnek) kell lenni ahhoz, hogy bárki jóhiszemű maradjon e törvénnyel szemben, ugyanis ha valóban felesleges „hisztériázni”, de még akár csak aggodalmaskodni is, akkor miért nem foglalták ennek biztosítékát egyértelműen a törvénybe? (Mondhatnám úgy is, akkor legyen szíves a tisztelt kormány megelőlegezni a bizalmat a sajtómunkásoknak, ahogyan eddig is történt.) A bizalmat már csak azért sem lehet megelőlegezni a törvény végrehajtásával kapcsolatban, mert mi, emberek, szinte kivétel nélkül úgy vagyunk programozva, hogy ha valamit megtehetünk (módunkban, „jogunkban” áll megtenni), akkor meg is fogjuk tenni, élni fogunk minden lehetőséggel. (Amikor Orbán arról beszélt a társasági adó csökkentéséből adódó költségvetési bevétel-emelkedéhez fűzött nagy reményei kapcsán, hogy „az ember alapvetően jó és becsületes”, majdnem kidobtam a tévét. Mert egyfelől hiteltelen ez a kijelentés attól a vezetőtől, aki egyre növekvő autoriter rendpártiságát egyre radikálisabb eszközök alkalmazásával óhajtja kielégíteni; másrészről — és ez a jóhiszemű olvasat — ha valaki tényleg ennyire naiv, akkor alkalmatlan minden vezetői pozícióra.)
Valaki, aki olvasta a törvényt, el tudná nekem mondani, hogy pontosan mi is a baj vele? Több részt én is olvastam, mondjuk a pontos szöveget nem, és tartok tőle, ha elolvasnám se érteném, tekintve, hogy nem vagyok jogász, és valószínű a halálos ítéletem sem érteném pontosan ha jogász-nyelven lenne írva. Csak mert némi zavar támadt a fejemben, annyian mondanak annyi félét.
Az nem elég nagy baj, amit a posztban kiemeltem belőle?
lili: egy törvény "jóságát" majdnem a törvénnyel azonos szinten határozzák meg alkalmazásának feltételei. Ha egy médiatörvény betartását olyan testület felügyeli, amelynek tagjai a) kizárólag egy pártból kerülnek ki, b) kilenc (!) évre be vannak betonozva, c) olyan büntetéseket szabhatnak ki, amelyek egzisztenciálisan megszüntethetik az illető médiaszolgáltatót, akkor a törvény rossz.
Balázs: de igen, amit írtál veszedelmes, de a "statárium" és "kivégzés" szavak szerencsére (?) bennem a túlzás érzetét keltik, és azt, hogy több ebben az érzelem, mint a törvény "rossz" voltára való rávilágítás. Tényleg nem azért, hogy kötekedjek, csak nem látok tisztán az ügyben, és zavar, hogy mindkét oldal az érzelmeimre hatva próbál meggyőzni.
"Statáriális úton" = bírósági tárgyalás nélkül, azonnali hatállyal.
Na. Egy kis tájékozódás után módosítottam a véleményem.
Balázs: így a megdöbbenésemen kívül nem tudok másnak hangot adni... Ez agyrém. Vettem a lapot, köszönöm.
Hogy mit takar pontosan a törvény, szerintem senki nem tudja, sőt az sem, hogy melyik a jelenleg hatályos törvény.
Mai hír is megerősíti, még a Bíróság sem tudja, mi a hatályos törvény. << Vissza |
|
látogató 2005. január 10-e óta |