Ez van – Blog – Tudatmódosítók – Salátástál – Terápia – Sorskönyv nélkül – Olvasókönyv – Képmutatás – Kijárat...
Mottó, egyúttal felhívás az Olvasóhoz:
„Ha nem a megoldás, akkor a probléma része vagy.”
– Ez bármire igaz.
Örülök, ha blogomat – ahogy nevezni szoktam: „napi rendes és rendetlen agymenéseimet” – nemcsak olvasással, de megjegyzéseiddel is megtiszteled. Mivel korántsem gondolom, hogy elértem volna a személyiségfejlődés csúcsára, kifejezetten szükségem van mind elismerésekre, mind építő kritikákra. Az ún. kommentezés során választhatsz: gondolataidat megoszthatod velem saját neved aláírásával, vagy – a netes hagyományoknek megfelelően – valamilyen nick-et használva, illetve írhatsz anonim módon. A döntés a tied; előrebocsátom azonban, hogy a névtelen mocskolódásról és észosztásról elég markáns a véleményem. Ha a bírálatnak ezt a módját választod, ne háborodj föl utólag, ha e véleményemnek a konkrét helyzetben is hangot adok. Emellett alapelvem, hogy nem törlök kommentet akkor sem, ha tartalma és stílusa látványosan távol esik a számomra egyébként elfogadhatótól. Kivétel a spam és a flood – annak érthető okból nem kegyelmezek. (2005) |
csütörtök, május 07, 2009
17:23 Escher, piramis, napsütés
Címkék: Emlék, Könyv, Pszicho, Vallás, Világ+ember Hozzászólások:
Igazán nem szeretném túlfeszíteni a húrt, főleg nem a rossz hangulat keltése irányába (meg kicsit kötözködésszaga is lesz a dolognak), de ahogy a képen sétáló embereket elnézem, az a lépcső ugyanúgy vezet mindig lefelé is.
Persze. Na és?
Kicsit engem is megzavart olvasás közben, hogy úgy hivatkoztál rá, mintha egyirányú lenne – csak annyiban, mintha egy félig piros, félig kék négyzetet úgy említettél volna később, hogy "azon a piros négyzeten láttuk"... De ez tényleg csak apróság.
A bejegyzésedben fontos szerepet kapott az azonos pontból két irányba elinduló két személy. Ehhez képest, amikor a képről szóltál, a lépcsők irányát kizárólag az egyik sor sétáló ember szemszögéből határoztad meg (holott a nap a többire is süt). Ez szúrt szemet, és ezt a szemet szúrást szerettem volna szavakba önteni. Ha ebből a lényegi gondolatmeneted ignorációja következik, elnézést érte.
A posztom lényegi tartalma mindössze annyi volt, hogy kikerült az életemből az a valami, ami húsz évig az elsődleges módon meghatározta az identitásomat. Mármint a keresztény hit. Az, hogy az önigazolási spirál ellenére ez megtörténhetett. És az, hogy vettem a bátorságot (noha nem tudom, mit fog reagálni erre a környezetem), hogy ezt föl is vállaljam.
Szia Balázs!
Nem lényegi korrekció, de szeretem a pontosságot: természetesen nem ignoráció, hanem ignorancia.
Írod: "Nincs megállás, illetve a megállás a bigottéria, a fundamentalizmus, a kérlelhetetlenség". Miért is? Miért ne lenne megállás, visszaút meg előreút, jobbra és balra menés, bambulás, szemlélődés, esetleg álldogálás. Miért ne lenne?
Kedves Gyuri, sajnálom, hogy csalódott vagy, amiért egy bekezdésben nem tudtam számodra kellő mélységben ismertetni egy háromszázoldalas pszichológiakönyvet, egy abból kiragadott példán keresztül. Biztosíthatlak, hogy a könyv (hasonlóan Aronson többi könyvéhez) roppant olvasmányos és tanulságos; bizonyosan jobban fogod élvezni, mint a blogomat.
Ismerek pár embert, akiknek Escher tetszik. Közös jellemzőjük, hogy a megmagyarázhatót megmagyarázhatatlannak mutatják, és csűrik-csavarják azt, ami egyértelmű, vagyis az igazságot. << Vissza |
|
látogató 2005. január 10-e óta |